Προς εκκολαπτόμενους κομήτες

Ανακοινώσεις για επίκαιρα θέματα του "Saab Club of Greece", όπως εκδηλώσεις, εκδρομές και άλλα σημαντικά γεγονότα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ivati
Moderator
Δημοσιεύσεις: 955
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2019 1:00 pm

Προς εκκολαπτόμενους κομήτες

Δημοσίευση από ivati » Πέμ Νοέμ 09, 2023 6:21 am

Επειδή βλέπω κάποιες καταστάσεις να επαναλαμβάνονται. Διευκρινίζω εδώ κάποια πράγματα που καλό είναι να γνωρίζουν κυρίως τα νέα μέλη.

Σε αυτό το club υπάρχουν τα δυνατότερα SAAB στην Ελλάδα και μερικά από τα πιο δυνατά στον κόσμο στην κατηγορία τους πάντα. Για να γίνει αυτό έχουν ξοδευτεί άπειρες ώρες σε έρευνα και ένα τεράστιο χρηματικό ποσό σε δοκιμές. Οπότε εάν κάποιος αμφισβητεί τις γνώσεις μας μάλλον ήρθε σε λάθος μέρος. Επίσης εάν κάποιος έχει να μας δοσει μια συμβουλή ευχαρίστως να την δεχτούμε αν ΠΡΩΤΑ την έχει δοκιμάσει ο ίδιος με σωστό αποτέλεσμα.

Πάμε σε ένα άλλο σημαντικό. Η γνώση ορισμένων πραγμάτων προσφέρεται δωρεάν. Είναι ήδη στα ανάλογα νήματα. Των περισσότερων όμως όχι. Κυρίως σε μέλη που μόλις εμφανίστηκαν. Σε μέλη που δεν τα έχουμε δει ποτέ από κοντά. Σε μέλη που το μόνο που θέλουν είναι να λύσουν τσάμπα τα προβλήματα τους. Όχι αυτό το club δεν είναι για αυτά τα μέλη. Μπορούν να αποχωρήσουν όπως ήρθαν και να βρουν άλλα φόρουμ.

Υπάρχουν club ανά τον κόσμο όπου για να γίνεις μέλος πρέπει να περάσεις "εξετάσεις" διαφόρων ειδών.

Εδώ έχουμε μέλη που δεν έχουν παρουσιάσει καν το αμάξι τους αλλά περιμένουν δωρεαν βοήθεια. Επίσης έχουμε μέλη που δεν έχουν παρουσιαστεί σε καμμία συνάντηση αλλά πάλι περιμένουν βοήθεια. Έχει γίνει 2 φορές κοπή πίτας και υπάρχουν μελη που δεν έχουν έρθει σε καμμία από αυτές.

Επίσης υπάρχουν και μέλη που δεν λαβαίνουν θέση σε "διπλωματικά" επεισόδια και αρκούνται απλά στην παρακολούθηση και στις καλημέρες. Και δεν είναι ότι έτυχε μια φορά δεν πρόλαβαν κτλ. Εμένα προσωπικά αυτή η απάθεια και η ουδετερότητα του θέλω να τα έχω καλά με όλους και δεν βαριέσαι δεν μου άρμοζε ποτέ. Ήταν και ο βασικός λόγος που έγινε η μεγάλη ρήξη με το saabforum. Ότι δεν κρύφτηκα, δεν μασησα, δεν χάιδεψα αυτιά. Εκτιμω βαθυτατα ανθρώπους που βοηθάνε και προσφέρουν αλλά γίνομαι σκύλος με ανθρώπους συμφερεντολογους. Επίσης δεν μου αρέσει και το διπλό ταμπλό. Δεν μου αρέσουν οι κρυψινοι και οι νυφίτσες.

Αυτά είχα να πω όρος το παρών είστε ελεύθεροι να σχολιάσετε οποίος θέλει. Αλλά πλέον ξέρουν όλοι τι να περιμένουν από εμένα τουλάχιστον.



SAAB 9-3 AERO 04 tuned by SCoG 100-200: 9.2sec a.k.a "The forged beast"

Άβαταρ μέλους
Kostas 9-5 Aero
Site Moderator
Δημοσιεύσεις: 2882
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 11, 2019 8:11 pm

Re: Προς εκολαπτωμενους κομμητες

Δημοσίευση από Kostas 9-5 Aero » Πέμ Νοέμ 09, 2023 8:47 am

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Και λίγα είπες.

Και με αφορμή το συμβάν με το "μέλος" Μάρκος, ο θεός να τον κάνει μέλος, επειδή το πέταξε 2-3 φορες, μέσα στο ΣΚ θα γινει και ξεκαθάρισμα των και καλα "μελών" και θα μπει μια διαφορετική βάση πλέον.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Saab 9-5 Aero Performante........a.k.a Blackbird Stage Extreme
Saab 9-3 Aero Convertible ........a.k.a White Arrow Stage 7
Made in Sweden, Tuned in Greece

Άβαταρ μέλους
Kostas 9-5 Aero
Site Moderator
Δημοσιεύσεις: 2882
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 11, 2019 8:11 pm

Re: Προς εκκολαπτόμενους κομήτες

Δημοσίευση από Kostas 9-5 Aero » Δευ Νοέμ 13, 2023 9:39 am

Το ξεκαθάρισμα ανενεργών λογαριασμών ξεκίνησε. Ήδη έχουν διαγραφεί πάνω από 150 λογαριασμοί, χωρίς δραστηριότητα και μηδενικά ποστ.

Θα υπάρχει και συνέχεια.

Για τα παλιά και νέα Μέλη ισχύει το εξής. Η Παρουσίαση του αυτοκινήτου σας και κατ'επέκταση δικιά σας είναι αναγκαία. Και για να γνωριστούμε καλύτερα και για να ξέρουμε για τι αμάξι δίνουμε συμβουλές. Με φωτογραφίες εννοείται.

Εγγραφή και μη Παρουσίαση όπως και μη συμμετοχή γενικά έστω και με μια καλημέρα, είναι λόγος διαγραφής.

Εγγραφή και απλά συμμετοχή στις Αγγελίες για πώληση μόνο είναι λόγος άμεσης διαγραφής. Υπάρχει το car.gr, να πάτε εκεί.

Καλό είναι να σας δούμε και να γνωριστούμε από κοντά σε κάποια από τις δραστηριότητες του Club. Είτε καφές, είτε βόλτα, είτε κοπή πίτας.
Όπου μπορεί ο καθένας.

Η επεξεργασία και διαγραφή λογαριασμών χωρίς κίνηση θα συνεχιστεί.

Καλύτερα 10 ενεργοί λογαριασμοί παρά χίλιοι κομήτες!!!!!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Saab 9-5 Aero Performante........a.k.a Blackbird Stage Extreme
Saab 9-3 Aero Convertible ........a.k.a White Arrow Stage 7
Made in Sweden, Tuned in Greece

Απάντηση